Kā izvēlēties piemērotāko pirts lāvu?Vai esi kādreiz domājis par savas pirts ierīkošanu? Šajā procesā ir daudz būtisku nianšu.
 
Iešana pirtī nav iedomājama bez pirts lāvas, jo kur gan mēs citur piesēstu vai apgultos, lai ļautos šim relaksējošajam procesam! Bet vai zināji, cik liela nozīme ir tam, kā šīs lāvas ir izgatavotas?
 
Pirmkārt, būtiski izvēlēties pareizo materiālu, kas karstumā būs patīkams pieskārienam. Vieni no piemērotākajiem kokiem pirts lāvu dēlīšiem ir liepa, melnalksnis un apse. Lāvas izgatavošanā nekad neizmanto skujkokus, piemēram, priedi vai egli, jo to koksne izdala sveķus. Arī ozols un citas cietas koksnes materiāls netiek izvēlēts, jo tas savukārt pārmēru uzkarst un var apdedzināt ādu.
 
Liela nozīme ir lāvas augstumam, platumam un garumam. Ja patīk pēršana vai rituāli pirtnieka vadībā, tad ir īpaši liela nozīme, lai pirtniekam karstumā būtu ērti un patīkami strādāt ar slotiņām – lāvai jābūt tik augstai, ka peramais ir aizsniedzams, nepieliecoties un nesniedzoties uz augšu. Lai pirtnieks varētu brīvi uzklāt skurbi vai medu no visām ķermeņa pusēm, lāvai jābūt gana platai – tā, lai dažāda auguma cilvēki ērti var uz tās apgulties, brīvi novietojot abas rokas gar sāniem. Savukārt lāvas garumam jāatbilst pirts lietotāja augumam, lai uz lāvas varētu apgulties ar iztaisnotām kājām pilnā augumā.
 
Mazāka auguma pirtniekam noder pārvietojams pirts soliņš nelielā augstumā, bet pārējā laikā tas kalpo kā zemākā pirts lāva, piemēram, bērniem vai pēdu atbalstam, karsējoties pirtī sēdus. Ļoti ērti, ja šāda zemākā pirts lāva ir brīvi stāvoša – to var pēc nepieciešamības pēršanas laikā novietot dziļāk zem augstākās pirts lāvas. Arī pirts telpas tīrīšanas process pēc pēršanās ir būtiski atvieglots, ja zemāko lāvu var pārvietot uz citu vietu, tādējādi pirts telpa tiek uzturēta tīra arī zem lāvām.
 
Ja pirts tiek lietota vienīgi karsēšanās nolūkos, var veidot 2-3 lāvu līmeņus lielākai vai mazākai kompānijai. Te būtiski, lai, sēžot uz augstākās lāvas, pieaugušam cilvēkam būtu vismaz sprīdis brīvas telpas līdz griestiem. Tomēr pārlieku augsti griesti arī nav ieteicami, jo tad viss karstais gaiss koncentrēsies krietni virs cilvēku galvām.